Press "Enter" to skip to content

Wsparcie bezdomnych zwierząt

fot. dejzi123

Zwierzę nie jest rzeczą, a istotą żyjącą zdolną do odczuwania cierpienia. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy to my zadbali o ochronę i opiekę tych bezbronnych istnień.

Jak wiecie, w naszej szkole trwa akcja wsparcia bezdomnych zwierząt ze schroniska „Promyk” w Gdańsku. Zbliża się zima, bardzo trudny czas dla podopiecznych schroniska, dlatego i ja zachęcam Was do pomocy.

W schroniskach jest bardzo dużo wolontariuszy, którzy m. in. wyprowadzają psy na spacer, bawią się z nimi, opiekują, dbają o higienę i czystość zwierząt, a czasami po prostu dotrzymują im towarzystwa. Ale taka pomoc to kropla w morzu potrzeb. Zwierzęta potrzebują też pożywienia, środków czystości, zabawek, ciepłych kocy i posłań i tutaj potrzebna jest nasza pomoc.

Każdy z Was ma w domu jakieś niepotrzebne koce czy poduszki, stare ręczniki – uwierzcie mi, że zwierzaki ze schroniska nie są wybredne i ucieszą się ze wszystkiego, co pomoże im się ogrzać w zimę, wyspać się na czymś miękkim. Ja np. oddałam swoje 2 kocyki z dzieciństwa, które mi już nie posłużą, ale na pewno przydadzą się w „Promyku”.

Warto też czasem odmówić sobie jakieś czekolady lub pizzy i zamiast tego kupić np. puszkę karmy dla kota lub psa. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy zadbać o bezdomne zwierzaki ze schroniska „Promyk”. Na kogo te bezbronne istnienia mają liczyć, jak nie na nas?

Be First to Comment

Dodaj komentarz