Press "Enter" to skip to content

„The Marvellers. Cudmistrzowie”

fot. kotka

Cześć!

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce pt.: „The Marvellers. Cudmistrzowie” autorstwa Dhonielle Clayton. Książka ta opowiada o jedenastoletniej zaklinaczce – Elli Durand, która jako pierwsza zaklinaczka dostaje się do Arcanum – Instytutu Edukacyjnych Przedsięwzięć Cudownych i Niezwykłych.

Największym marzeniem Elli było właśnie dostanie się do tego miejsca. Z początku wszystko wydaje jej się łatwe, ale gdy się dostaje do tej magicznej szkoły przeznaczonej głównie dla cudmistrzów, okazuje się, że nie jest to wcale takie łatwe. Bohaterka musi nauczyć się nauk zaklinaczy i zagłębić się w ich świat.

Ella nie może połapać się w nauce, wszyscy się z niej śmieją. W ciągu pierwszej nocy zostaje przeniesiona do innego pokoju, gdzie mieszka bardzo nietypowa uczennica – Brigit, która nawet nie wie czy jest cudmistrzynią. Ella zaczyna wątpić, czy Arcanum to jest miejsce dla niej.

Po pewnym czasie okazuje się, że z Kart Śmiertelnego Losu ucieka słynna przestępczyni nazywana Asem Anarchii i w tym samym czasie znika ulubiony nauczyciel Elli – Masterji Thakur, który już od pewnego czasu przejawiał dziwne zachowania. Bohaterka wraz z Brigit postanawia odkryć zaginięcie nauczyciela, po drodze wyjaśniając inne tajemnice z przeszłości. Żeby dowiedzieć się jak to się skończy, musicie przeczytać sami!!!!

Książkę oceniam 10/10, ponieważ bardzo podobał mi się świat przedstawiony w tej książce oraz ciągłe napięcie. Książka została wydana przez Wydawnictwo Wilga i ma 431 stron.

Zamawiajcie u Gwiazdora-;) Jeszcze zdąży;-)

Wesołych Świąt!

Wasza zaksiążowana kotka

Be First to Comment

Dodaj komentarz