8 marca – Dzień Kobiet

fot. dejzi123

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet – święto, w którym mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, koleżankom – kwiaty i drobne podarki. Święto to obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale także m. in. w Brazylii, Albanii, Norwegii, Francji, Grecji, Portugalii, Włoszech, Szwecji, Meksyku i Chinach.
W Polsce Dzień Kobiet obchodzony jest od 1924 roku. W okresie PRL święto to było uroczyście celebrowane w miejscach pracy i szkołach. Panie otrzymywały wtedy prezenty w formie m. in. goździków, a także przedmiotów codziennego użytku, jak rajstopy, ręczniki, mydło czy kawę.
Dzień Kobiet to także dzień uznania zasług wszystkich kobiet, bez względu na podziały narodowościowe, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne.

W tym dniu zachęcamy do refleksji nad postępem dokonanym w dziedzinie praw kobiet.

Korzystając z okazji, w imieniu szkolnej gazetki „Zaczarowana”, chciałabym życzyć wszystkim Kobietom niekończącej się radości, której nie da się zmierzyć. Dużo uśmiechów, które rozjaśniają najciemniejsze dni oraz odwagi, aby każdego dnia stawać się silniejszą wersją samej siebie.

Niech ten wyjątkowy dzień będzie dla Was przypomnieniem o Waszej niezwykłej sile, mądrości i delikatności – tworzących harmonię świata. Zawsze bądźcie otoczone ludźmi, którzy doceniają Waszą wartość, inspirują do wzrostu i wspierają w każdej sytuacji.

fot. dejzi123