Press "Enter" to skip to content

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

zdjęcie ze strony: https://odfoundation.eu/a/8638,wieczna-przyjazn-vichna-druzhba-zapraszamy-na-dzien-solidarnosci-polsko-ukrainskiej/ [dostęp: 25.02.22r.]

Dzień 24 lutego 2022 roku pozostanie w pamięci całego świata. Tego dnia rozpoczęło się bowiem coś, czego nikt z nas nie chciał, czego nikt z nas nie był w stanie przewidzieć nawet w najczarniejszych myślach. To data rozpoczęcia działań wojennych skierowanych przeciwko naszym sąsiadom – Ukrainie. Wojna to zawsze najgorsze z możliwych działań. Przynosi straty materialne, niszczy miasta i wsie, ale przede wszystkim niesie ze sobą śmierć wielu niewinnych ludzi. Wielu z nich zginie na polu walki, broniąc swojej ojczyzny przed najeźdźcą, wielu zostanie rannych. Rodziny zostaną rozdzielone, wielu opuści swe domy, pozostawiając dorobek życia w obawie o swoje zdrowie i życie.

My, Polacy jako sąsiedzi oblężonej Ukrainy powinniśmy okazać wsparcie całemu narodowi ukraińskiemu i wszystkim tym, którzy będą szukali pomocy w naszej ojczyźnie. Pamiętajmy o tym, że w naszej szkole, niemalże w każdej klasie jest ktoś, kto pochodzi z Ukrainy. Otoczmy naszych kolegów i koleżanki opieką, okażmy im wsparcie i solidarność. Wielu z nich bowiem ma bliskich, którzy pozostali w rodzinnych stronach, w kraju dotkniętym przez wojnę. Zjednoczmy się z naszymi uczniami i ich rodzinami, okażmy empatię, dodajmy otuchy, wesprzyjmy dobrym słowem.

Nie bądźmy biernymi obserwatorami tragedii rozgrywającej się na oczach świata.

WSPIERAMY UKRAINĘ !!!

Więcej wiadomości o formie pomocy dla Ukrainy znajdziecie pod linkami:

https://pck.pl

https://caritas.pl

https://pomagam.pl/solidarnizukraina