„Inny” wygląd to nie powód do kpin

Jak wiecie, ostatnio w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Inspirujące kobiety i inspirujący mężczyźni”. Dla wielu z nas inspiracją są znane osoby, gwiazdy telewizyjne czy wynalazcy różnych przedmiotów. Warto jednak podkreślić, że nie tylko sława czyni z nas ludzi wyjątkowych. Dla niektórych z nas człowiekiem godnym naśladowania może być np. rodzic, babcia lub dziadek czy też osoba niepełnosprawna. Dla mnie i dla mojej koleżanki inspiracją były siostry syjamskie Abby i Brittany Hensel.

Zapewne nie pisałabym o tym, gdyby nie fakt, że nasze zdjęcie dla wielu osób w szkole stało się pośmiewiskiem. Dlaczego? Tego właśnie nie mogę zrozumieć. To, że ktoś różni się wyglądem, to nie znaczy, że jest gorszy, i że powinniśmy się z niego naśmiewać. Abby i Britanny to bliźniaczki syjamskie o różnych osobowościach, różnych zainteresowaniach i odmiennych charakterach. Obie (bo mowa tu o dwóch różnych osobach) skończyły studia i spełniają się w życiu zawodowym i osobistym. Planują także założenie rodziny. Choć mają wspólne ciało, osiągnęły więcej niż niejeden przeciętny człowiek. Zapewne było im dużo trudniej osiągnąć swoje cele, jak np. jazda na rowerze czy zdobycie prawa jazdy. Ale udało im się i jestem dla nich pełna podziwu.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny, co czyni go kimś wyjątkowym. Nieważne czy nosimy okulary, mamy piegi na nosie czy bezwładne nogi. To, że my wyglądamy jak przeciętni ludzie nie czyni nas lepszymi od innych. Bądźmy zatem bardziej tolerancyjni wobec innych i szanujmy siebie nawzajem.