Targi Książki w Gdańsku 16-18 września

Cześć!

Chciałabym opowiedzieć Wam o Gdańskich Targach Książki, które odbyły się w dniach 16-18 września w Europejskim Centrum Solidarności.

Na targach znajdowały się stoiska rozmaitych wydawnictw i można tam było kupić najróżniejsze książki, w tym także premiery i zapowiedzi. W programie było 55 spotkań autorskich, pokazy filmowe, debaty, warsztaty, a nawet teatr dla dzieci w ostatnim dniu targów. Wstęp na te wydarzenia był bezpłatny. Można było spotkać się z takimi autorami, jak Grażyna Bąkiewicz, Joanna Olech, Małgorzata Rogala, Przemysław Piotrowski, a także z autorami nominowanymi do Nagrody Literackiej „Podróż Hestii 2022″. Konkurs ten wygrała Roksana Jędrzejewska-Wróbel ze swoją książkę ”Stan splątania” i otrzymała 50 tysięcy złotych.

fot. meggy3

W pierwszy dzień targów udałam się do ECS z Panią od języka polskiego i ze starszymi koleżankami i kolegami z naszej szkoły. W pierwszym dniu kupiłam trzy książki: „Już,już”, którą napisała Katarzyna Wasilkowska, „Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka” autorstwa Alicji Sinickiej i „Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy” Magdy Stachuli.

W drugi dzień targów, czyli w sobotę kupiłam 4 książki, które noszą tytuły: „Zefiryna i księga uroków” autorki nominowanej do Literackiej Podróży Hestii, czyli Saszy Hady, „Koniec świata nr 13” Katarzyny Ryrych, „Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka” Grażyny Bąkiewicz oraz „Świnia Malwina” Krzysztofa Łapińskiego, od którego udało mi się otrzymać autograf. W ten drugi dzień targów byłam na spotkaniu z autorami nominowanymi do Literackiej Podróży Hestii. Na tym spotkaniu zdobyłam autograf Marcina Przewoźniaka.

fot. kotka

Bardzo Wam polecam takie wydarzenia, bo można dowiedzieć się różnych rzeczy, a także kupić nowe książki w przystępnych cenach i co najważniejsze – dostać autografy od autorów lub od booktuberów.;)

Wasza zaksiążkowana kotka