Press "Enter" to skip to content

„Enna. Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu”

fot. kotka

Cześć!

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce pod tytułem „Enna. Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu” autorstwa Kristen Perrin. Książka ta opowiada o dwunastoletniej Ennie, która pewnego dnia znajduje w księgarni swojej mamy stary, zielony kapelusz, a obok dziwnego mężczyznę, który pisze w książce. W kapeluszu Enna odkrywa zaproszenie do Towarzystwa Szmaragdowego Atramentu. Wkrótce dziewczyna próbuje rozwiązać zagadkę, o co chodzi w tym towarzystwie oraz czym zajmują się jego członkowie.

Niedługo po znalezieniu zaproszenia dziewczyna dowiaduje się o zadaniu, które musi przejść, żeby dostać się do tajemniczego towarzystwa. Po kilku dniach wszystko w Londynie powoli się zmienia: znikają mosty, metro zmienia swoje trasy, a wszystko robi się szare. Enna dowiaduje się też o magicznych, zielonych piórach, którymi można zmieniać treść książki.

Powoli zmienia się też babcia Enny, którą dziewczynka bardzo kocha, a z każdą zmianą w Londynie babcia dziewczynki zmienia się i rozmawia z wnuczką za pomocą cytatów z różnych klasycznych opowieści. W powieści tej mamy także odniesienie do greckiej mitologii i związanych z nią zagadek.

Książkę tę oceniam 10/10, ponieważ jest ciekawa i pojawia się tam też kilka bardzo fajnych zwrotów akcji. Książka ma piękną okładkę, ma tylko 281 stron i została wydana przez Wydawnictwo Dwukropek.

Wasza zaksiążkowana kotka

Be First to Comment

Dodaj komentarz