Nasi uczniowie wyprowadzają zawodników na mecz

fot. dejzi123

W niedzielę 15.11.2023 r. uczniowie klas o profilu piłki ręcznej (klasa VB i VIB) mieli możliwość wyprowadzenia zawodników na mecz: Energa Wybrzeże Gdańsk kontra Grupa Azoty Unia Tarnów, który odbył się w Hali AWFiS.

Dla uczniów była to nie tylko przygoda, ale również dodatkowa lekcja. Nie tylko dzięki treningom, ale także dzięki obserwacjom i oglądaniu meczy piłki ręcznej innych drużyn, nasi uczniowie zdobywają oraz poszerzają swoją wiedzę i doświadczenie w tymże wspaniałym sporcie.

Jeśli chodzi o sam mecz, to na początku punktacja obu drużyn była bardzo zbliżona. Mimo, iż Energa Wybrzeże Gdańsk przed dłuższy czas prowadziła, ostatecznie przegrała ona starcie z Grupą Azoty Unia Tarnów 36:38. Jak widać mało brakowało do zwycięstwa. Być może o wyniku zaważyła odrobina szczęścia albo fakt, iż w drugiej połowie meczu zawodnicy Energa Wybrzeże Gdańsk grali w bardzo okrojonym składzie, bo aż 3 zawodników w jednym czasie odbywało swoje kary. Wszyscy wiemy, ż piłka ręczna jest sportem bardzo kontaktowym, w którym często dochodzi do fauli. Wierzę jednak, że Energa Wybrzeże Gdańsk zaskoczy nas jeszcze nie raz. Być może podczas kolejnego meczu nasi uczniowie również będą mogli aktywnie w nim uczestniczyć i ponownie wyprowadzać zawodników na boisko. Byłoby super 😊.