Press "Enter" to skip to content

„Zaginione Miasta. Strażniczka”

fot. kotka

Cześć!

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce pod tytułem „Zaginione Miasta. Strażniczka” autorstwa Shannon Messenger. Książka ta opowiada o dwunastoletniej dziewczynie Sophie, która jest telepatką, czyli słyszy myśli otaczających ją ludzi, przez co dokuczają jej okropne bóle głowy.

Wszystko się zmienia, gdy na lekcji w muzeum spotyka tajemniczego chłopaka Fitza, który tak jak ona słyszy myśli. Sophie dowiaduje się, że istnieje miejsce dla osób takich jak ona i że jeśli zostanie w miejscu, w którym teraz mieszka wraz ze swoją rodziną to narazi ją na wielkie niebezpieczeństwo. Musi szybko podjąć decyzję i przeprowadzić się do innego świata. Dziewczyna musi przywyknąć do nowego życia, zacząć chodzić do magicznej szkoły i przywyknąć do tego, że jest niezwykła.

Gdy dziewczyna przeprowadza się, nie wszyscy są zadowoleni z jej powrotu. Świat ten zamieszkują takie istoty jak: elfy, krasnale, gobliny. Sophie musi dowiedzieć się, dlaczego jest taka ważna dla swojego nowego świata i dlaczego wszyscy uważają ją za niezwykłą i co to jest projekt „Księżycowy Słowik”.

Czyhają tam też ludzie, którzy są ją w stanie nawet zabić. Więcej Wam nie zdradzę. Przeczytajcie sami! Książka jest z rodzaju przygodowo – fantastycznych, pojawia się tu motyw poszukiwania własnego przeznaczenia i powrót do korzeni.

Aktualnie czytam drugi tom tej serii, a jest ich aż pięć!

Oceniam ją 10/10. Jest bardzo intrygująca i wciągająca. Książka ma 402 strony i została wydana przez Wydawnictwo Iuvi.

Wasza zaksiążkowana kotka

Be First to Comment

Dodaj komentarz