Wywiad z Panią Anną Brzeską

Myślę, że większość z nas doskonale zna Panią Anię ze świetlicy szkolnej „Słoneczny zakątek”, ale gdyby ktoś jeszcze Jej nie znał, to przeczytajcie poniższy wywiad.

Czy zawsze chciała Pani pracować jako nauczyciel lub wychowawca w świetlicy szkolnej? Może pamięta Pani, kiedy poczuła powołanie do pracy z dziećmi, no chyba, że był to czysty przypadek?

Zawsze chciałam pracować w świetlicy szkolnej, było to moim marzeniem.

O jakim zawodzie myślała Pani wcześniej?

Nie myślałam o innym zawodzie wcześniej, zawsze chodziło o pracę w szkole.

fot. A.B.

Od ilu lat pracuje Pani w szkole? I czy od początku praca w naszej szkole była związana ze świetlicą „Słoneczny zakątek”?

W szkole pracuję 18 lat i było to 18 lat w świetlicy szkolnej „Słoneczny zakątek”.

Jak Pani się podoba zachowanie dzieci w świetlicy?

W świetlicy jest dużo dzieci i wiele różnych zachowań. Należy podchodzić do dzieci z rozsądkiem i ze spokojem.

Czy ma Pani ulubionych uczniów?

Nie, wszyscy są moimi ulubionymi uczniami.

Jakie cechy charakteru lub jakie zdolności niezbędne są do pracy w Pani zawodzie?

Najważniejsze w mojej pracy są kreatywność, otwartość i poczucie humoru.

fot. A.B.

Czy jest Pani zadowolona z pracy w świetlicy?

Tak, jestem zadowolona.

Czy jest coś, co chciałaby Pani zmienić w funkcjonowaniu świetlicy, może ją jakoś ulepszyć?

Dużo jest takich rzeczy i powoli zmieniamy je wspólnie z całym zespołem.

fot. A. B.

Czy ma Pani jakieś hobby? Jeśli tak to proszę o nim opowiedzieć.

Moja praca zajmuje dużo czasu, często brakuje mi go na realizację hobby.

Jakie są Pani marzenia? Oczywiście nie takie odległe, ale te w najbliższej przyszłości.

Na pewno moim marzeniem są wakacje, ale tak daleko nie wybiegam myślami.

Pani Ani bardzo dziękuję za poświęcony czas i umożliwienie mi przeprowadzenia wywiadu.

Życzę Pani realizacji swoich pasji, gdyż nie samą pracą człowiek żyje.

Trzymam też kciuki za Pani wakacje i wymarzony wyjazd. Warto czasem pomyśleć o sobie i trochę odpocząć, tym bardziej, że od września czekać będzie Panią kolejny rok pełen wrażeń, emocji i dobrej zabawy z uczniami naszej szkoły.

wywiad przeprowadziła: dejzi123