Press "Enter" to skip to content

„Tajemne bractwo pana Benedykta”

fot. kotka

Cześć!

Dzisiaj chciałabym opisać książkę pod tytułem „Tajemne Bractwo Pana Benedykta”, którą napisał pan Trenton Lee Stewart. Książka ta opowiada o jedenastoletnim Reynim, który jest niezwykle uzdolniony i dlatego, gdy widzi w gazecie ogłoszenie o teście dla uzdolnionych dzieci, od razu podejmuje się tego wyzwania. Gdy okazuje się, że nie jest to normalny test Reyni myśli, że go nie zda. Pod koniec testów główny bohater spotyka Tyczkę i Kate, którzy również zdali testy tak dobrze jak on.

Dzieci jadą do dużego domu, w którym spotykają Nikolasa Benedykta, Numer Dwa oraz Rhonde Kazembe. Tam odbywa się ostatni test – przejście przez pokoje, które tak samo wyglądają. Po przejściu ostatniego testu do dzieci dołącza malutka Constance. Rozmawiają oni z panem Benedyktem, który opowiada o niezwykle niebezpiecznej misji, którą muszą wykonać. W tej misji dzieci muszą pojechać do Instytutu na odległą wyspę, żeby pokonać człowieka, który wysyła PODPROGOWE WIADOMOŚCI dla ludzkości… Nic więcej Wam nie zdradzę, przeczytajcie sami.

Bardzo Wam polecam tą książkę, jest ona jedną z moich ulubionych. Ma 440 stron i nie można się przy niej nudzić. Wydało ją wydawnictwo Dwukropek. Jest też już tom drugi, który też przeczytałam.

Na platformie Disney+ można obejrzeć pierwszy sezon tej części książki i już jest pierwszy odcinek sezonu drugiego.

Wasza Zaksiążkowana Kotka!

Be First to Comment

Dodaj komentarz