Press "Enter" to skip to content

Sonda – lubiane i nielubiane przedmioty z podstawówki naszych nauczycieli

fot. https://www.pexels.com/pl-pl/ [dostęp: 20.05.24r.]

Kilka dni temu przeprowadziłam sondaż wśród 35 nauczycieli naszej szkoły, dotyczący ulubionych i najbardziej nielubianych przedmiotów szkolnych. Oczywiście nasi nauczyciele musieli na chwilę cofnąć się do szkoły i przypomnieć sobie, jak to było, kiedy sami byli uczniami.

Muszę przyznać, że wyniki są bardzo zróżnicowane. Jak się jednak okazuje najbardziej lubianym przedmiotem naszych nauczycieli był język polski. W sumie można było się tego spodziewać. Ale uwaga – na drugim miejscu jest matematyka, a tuż za nią lekcja wf-u. Matematyka, zajmująca 2 miejsce, trochę mnie zaskoczyła, bo należy ona do ścisłych przedmiotów, tak samo jak fizyka czy chemia, które otrzymały 0 punktów. Przynajmniej tak odpowiadali nasi ankietowani.

Jeśli chodzi o przedmioty, których nasi nauczyciele nie wspominają z radością, to na pierwszym miejscu jest matematyka. Co czwarty nauczyciel jej po prostu nie lubił w czasach szkolnych. Reszta wyników jest bardzo zbliżona, bo na drugim miejscu (z tą samą liczbą punktów) znajduje się wf, geografia i fizyka. Wf ??? Najwidoczniej nasi nauczyciele w wieku szkolnym nie lubili ćwiczyć.  Spokojne mogą się czuć przedmioty, takie jak muzyka, informatyka i język angielski – ankietowani nie umieścili ich w ogóle na liście nielubianych przedmiotów…

A jak Wam się podobają te wyniki? Jesteście tego samego zdania, czy zdecydowanie Wasze odpowiedzi byłyby dzisiaj inne?

autor: dejzi123