Press "Enter" to skip to content

KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH – KWIECIEŃ #11

Zdjęcie ze strony: https://dziendobry.tvn.pl/tagi/szczury [dostęp: 03.04.22r.]

– 4 kwietnia –

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT BEZDOMNYCH

Ten dzień został utworzony po to, aby przypomnieć całemu światu, że nie tylko ludzie potrzebują ciepła domowego ogniska. Także zwierzęta przywiązują się do miejsc, odczuwają brak schronienia, głód, zimno. W tym dniu pomyślmy o bezdomnych zwierzętach: zanieśmy karmę do schroniska, przygarnijmy psiaka czy kota z ulicy. Nagroda to bezgraniczna wdzięczność i miłość przygarniętego zwierzaka.

Otwórz zdjęcie
Zdjęcie ze strony: https://kocialapka.org.pl/dzien-zwierzat-bezdomnych/ [dostęp: 03.04.22r.]

ŚWIATOWY DZIEŃ SZCZURA

Szczury należą do gryzoni i nie są zbyt lubianymi stworzeniami. Ludzie je tępią, gdyż budzą w nich odrazę, strach, przegryzają kable, niszczą uprawy. Ale i one potrafią być pożyteczne, a co więcej mają swoich sympatyków.

Czy wiesz, że:

  • wbrew pozorom, szczury są bardzo czystymi zwierzętami?
  • szczury są znakomitymi wspinaczami, wspinają się między innymi po drzewach?
  • świątynia poświęcona hinduskiej bogini Karni Mata w północno-zachodnich Indiach jest domem dla ponad 15 tysięcy szczurów?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szczurów odwiedź stronę : https://fajnepodroze.pl/szczury-ciekawostki-informacje/

Otwórz zdjęcie
Zdjęcie ze strony: https://dziendobry.tvn.pl/tagi/szczury [dostęp: 03.04.22r.]

DZIEŃ MARCHEWKI

Międzynarodowy Dzień Marchewki obchodzimy 4 kwietnia. Zazwyczaj jest obchodzony poprzez zjedzenie marchwi lub dań z marchwi. Zachęcam i Was do zjedzenia tego bogatego w witaminę A warzywa. Ma ona bowiem wiele pozytywów, które wpływają na poprawę naszego zdrowia. Pierwsze obchody Dnia Marchewki odbyły się już w 2003 roku.

Otwórz zdjęcie
Zdjęcie ze strony: https://przedszkole2tg.pl/dzien-marchewki/ [dostęp: 03.04.22r.]

– 5 kwietnia –

DZIEŃ PRACY NIEWIDZIALNEJ

Zapytacie cóż to takiego ta praca niewidzialna i dlaczego ma swój dzień? Otóż praca niewidzialna to wszelkiego rodzaju aktywność charytatywna, domowa, wolontariat. Coś co działa codziennie, a czego ,,nie widać”. Ten dzień jest doskonałą okazją ku temu, by dostrzec i okazać szacunek bohaterom, którzy za swoją pracę nie biorą ani grosza.

DZIEŃ KARMELU

Karmel powstał w 950 roku i został odkryty przez Arabów. Karmel to ,,złoty cukier” o płynnej konsystencji, którym ozdabia się ciasta i desery. Świętować można przez cały dzień, jedząc ciastka przekładane tym słodkim przysmakiem czy lody w polewie karmelowej. Jednak warto jeść z umiarem, bo można się przesłodzić 😉

Otwórz zdjęcie
Zdjęcie ze strony: https://www.kuchniadoroty.pl/przepis/slony-karmel [dostęp: 03.04.22r.]

– 6 kwietnia –

ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU

Sport to zdrowie! Ma on zbawienny wręcz wpływ na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Sportowcy są doceniani na całym świecie nie tylko za swoje wyniki, ale przede wszystkim za to, że godnie reprezentują swój naród i kraj na arenie międzynarodowej. Międzynarodowy Dzień Sportu to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

ŚWIATOWY DZIEŃ TENISA STOŁOWEGO

Światowy Dzień Tenisa Stołowego obchodzony jest corocznie 6 kwietnia od 2015 roku, jednocześnie z obchodami Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju. Warto podkreślić znaczenie tego sportu w życiu każdego z nas.

– 7 kwietnia –

DZIEŃ BOBRA

Gdyby tylko bóbr mógł pracować, to z całą pewnością bez problemu znalazłby zatrudnienie w firmie budowlanej. Te zwierzęta posiadają bowiem wyjątkowe umiejętności inżynieryjno- melioracyjne. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na rolę bobrów w przyrodzie i ochronę tych wielkich gryzoni, zarówno bobra europejskiego, jak i kanadyjskiego.

Otwórz zdjęcie
Zdjęcie ze strony: https://bimkal.pl/kalendarz/miedzynarodowy-dzien-bobra [dostęp: 03.04.22r.]

– 8 kwietnia –

DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW ZOO

Któż z nas choćby raz w życiu nie odwiedził zoo? Instytucja ta ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Dzień Miłośników Zoo jest świętem tych drugich, którzy uświadamiają sceptyków, że niektóre gatunki zwierząt, gdyby nie rozmnażały się sztucznie w zoo, już dawno by wyginęły. Jeśli nie macie planów na weekend, to może warto wybrać się do zoo. 😉

– 9 kwietnia –

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEDNOROŻCA

Czy jednorożce istnieją, czy też są tylko wytworem ludzkiej wyobraźni? Jedno jest pewne – na dobre weszły przebojem do popkultury. Nastolatki farbują włosy w kolorach tęczy. Powstało też mnóstwo gadżetów z wizerunkiem tego mitycznego stworzenia z jednym rogiem. Międzynarodowy Dzień Jednorożca powinien być najradośniejszym dniem w roku. Wszyscy fani jednorożców łączcie się i podzielcie radością z resztą świata.😁☺️

– 10 kwietnia –

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ AGRAFKI

Międzynarodowy Dzień Agrafki ma nam przypomnieć, że warto zawsze mieć agrafkę przy sobie. Niepozorna, mała rzecz, kolorowa bądź srebrzysta, pomoże kiedy rozedrze się rozporek w spódnicy lub gdy zepsuje się zamek w spodniach.

Bibliografia:

https://kocialapka.org.pl/dzien-zwierzat-bezdomnych/ [dostęp: 03.04.22r.]

https://www.kalbi.pl/kalendarz-swiat-nietypowych-kwiecien [dostęp: 03.04.22r.]

https://bimkal.pl [dostęp: 03.04.22r.]

Be First to Comment

Dodaj komentarz