Press "Enter" to skip to content

„Franc i tajemnica Jantaru”

fot. kotka

Cześć!

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o książce pt.:”Franc i tajemnica Jantaru” autorstwa Darii Kaszubowskiej. Książka ta opowiada o rodzeństwie Borków, czyli o Otylce, Brunie, Walerce i Francu, którzy co chwila przenoszą się z mieszkania do mieszkania, aż pewnego dnia okazuje się,że pochodzą z Kaszub i tam się przeprowadzają.

Mieszkają u swoich ciotek, które pierwszy raz w życiu zobaczyli i dowiadują się, że Kaszuby nie są takie zwykłe, ale magiczne i skrywające pełno tajemnic, a oni sami mają różne magiczne moce. Rodzeństwo zaprzyjaźnia się z tutejszymi dziećmi oraz zaczyna poznawać ciekawe legendy i opowieści o Kaszubach. Przy okazji okazuje się, że zniknął książę kaszubski oraz cenny kamień, o którego kradzież zostają posądzeni ich rodzice, więc Franc z rodzeństwem i z przyjaciółmi wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć kamień i wypuścić rodziców z więzienia.

Jak to się skończy? To już sami musicie przeczytać!!

Książka ma 335stron oraz została wydana przez Wydawnictwo Mięta. Oceniam ją 9/10, ponieważ nie wszystko się wyjaśniło, więc czekam na drugi tom.😊

Wasza zaksiążkowana kotka😉