Dzień Babci i Dzień Dziadka (21 i 22 stycznia)

fot. dejzi123

Dzisiaj jest ważny dzień – Dzień Babci, zaś jutro Dzień Dziadka. W dniu swojego święta Dziadkowie obdarowywani są przez wnuków drobnymi upominkami. W szkołach i przedszkolach organizowane są specjalne akademie i spektakle, na których honorowymi gości są właśnie ci najważniejsi i najstarsi członkowie rodziny. Zatem i wy nie zapomnijcie, aby w tym dniu złożyć życzenia swoich ukochanym babciom i dziadkom. Podziękujecie im za ich obecność i ważną rolę, jaką odgrywają w Waszym życiu. Podziękujecie im za ich opiekę, za troskę, za poświęcony czas, wspólną zabawę i przekazaną wiedzę.

Jestem pewna prawie na 100%, że nigdy żadna babcia nie odmówiła naszym rodzicom pomocy w opiece nad nami, a żaden dziadek nie odmówił nam wspólnego wyjścia na spacer.

Jak wiemy, Dziadkowie słyną z tego, że rozpieszczają swoje wnuki. Zatem w dniu ich święta niech wnuki rozpieszczą swoich Dziadków. Znajdźcie czas, aby napić się z nimi herbaty, porozmawiać i spędzić wspólnie czas. Nie musicie im nic kupować – Dziadkom dużo do szczęścia nie potrzeba, Wasza obecność będzie dla nich wspaniałym prezentem. Oczywiście możecie ich czymś obdarować, ale nie musi to być nic drogiego. I pewnie słyszeliście to już ze sto razy, ale jestem przekonana, że większość babć i dziadków woli dostać prezent wykonany dla nich własnoręcznie przez wnuki, niż kupiony na ostatnią chwilę – bombonierkę czy kwiatek.

Ja mam to szczęście, że mam dwie babcie i dwóch dziadków, na których zawsze mogłam i mogę liczyć. W tym roku ich święto wypada w weekend i mam nadzieję, że uda mi się zorganizować dla nich coś wyjątkowego.

A czy Wy macie już pomysły na to, jak będziecie obchodzić święta ze swoimi najukochańszymi Dziadkami?  Życzę Wam, aby wszystko się udało i poszło zgodnie z planem. A wszystkim babciom i dziadkom życzę przede wszystkim zdrowia, spokoju i pociechy ze swoich wnucząt.