Press "Enter" to skip to content

„Aveline Jones i duch z Malmouth”

fot. kotka

Cześć!

Rozpoczynamy dziś nasze coroczne spotkania recenzenckie. Chciałabym Wam opowiedzieć o książce pt.: „Aveline Jones i duch z Malmouth” autorstwa Phila Hickes’a. Książka ta opowiada o dwunastoletniej dziewczynce, która kocha mroczne historie o duchach. Aveline jedzie do cioci do nadmorskiego miasteczka, aby spędzić tam kilka dni. Pewnego dnia, gdy dziewczynka idzie do antykwariatu znajduje tam tajemniczą książkę, która jest podpisana przez Primrose Penberthy, czyli dziewczynę, która zniknęła 30 lat temu w tajemniczych okolicznościach.

Aveline postanawia rozwiązać jej zagadkę wraz z antykwariuszem oraz jego wnukiem. Główna bohaterka znajduje w zakupionej książce zakreślony ostatni rozdział, co jeszcze bardziej ją intryguje. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak skończy się ta historia, to przeczytajcie tę książkę.

Mi ta powieść bardzo się podobała i oceniam ją 10/10, ponieważ klimat jesieni, mroku, deszczu oraz morza jest po prostu cudowny! Książkę wydało Wydawnictwo Świetlik oraz ma 210 stron. Jest też już zapowiedziana druga część książki, na którą czekam z niecierpliwością!

Wasza zaksiążkowana kotka😊