Press "Enter" to skip to content

,,Ada strażniczka skarbu”

fot. nati

Cześć!!!

Chciałabym Wam opowiedzieć o nietypowej książce pod tytułem ,,Ada strażniczka skarbu”.

Książka opowiada o przygodach pewnej dziewczynki o imieniu Ada, która mieszka niedaleko pewnego zamku na wzgórzu.

Mama Ady pracuje w zamku – bada różne legendy, a Radek (chłopak mamy) jest konserwatorem zabytków. Dziewczyna ma również 5-letniego przyrodniego brata o imieniu Staś.

Gdy Ada idzie do szkoły, zauważa swojego tatę, który po rozmowie rzuca: ,,zajrzyj czasem do Mateusza to twój…” i po chwili znika.

Pewnego dnia, kiedy Ada z łóżka idzie do kuchni, zauważa, że nie zostało posprzątane po wczorajszej kolacji i wtedy zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak…

I właśnie wtedy, zamiast iść do szkoły, musi się stać dorosła.

Przez te dni, kiedy rodzice są nieobecni, dziewczynka musi robić wszystko sama – od śniadania do kolacji i wszystko to, czym zajmują się rodzice.

Po 3 dniach Ada wpada na pomysł, gdzie oni mogą się znajdować. Postanawia więc się tam udać i zauważa karteczkę z napisem… Wszędzie rozpoznałaby ten charakter pisma – to pismo mamy! Wtedy właśnie zjawia się Anton, który dzwoni do rodziców i tak zaczyna się akcja poszukiwawcza…

Ada nie wie, że to właśnie od niej wszystko zależy…

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co było dalej, to weźcie książkę w dłoń, a sami się przekonacie, jak potoczyła się ta historia:)

Serdecznie polecam Wam tę książkę. Jest porywająca i wciąga bez reszty.

Moja ocena to 9.5/10.

Wydawnictwo: Literatura

Autor: Grażyna Bąkiewicz

Be First to Comment

Dodaj komentarz